DIY taaskasutatud materjalidest käevõru
Vaja läheb:
- plastmasspudel
- kangas (labases koes)
- käärid või paberinuga
- kinnitusklambrid
- sukanõel
Valige plastmasspudel, mille keskmine osa on ühtlaselt sile (paremini sobivad suuremad pudelid). Lõigake kääride või paberinoaga kõigepealt suurem ühtlane silinder (teisisõnu eemaldage põhi ja pudeli korgiosa) ning seejärel sellest väiksemad silindrid (näiteks laiusega 3-4 cm). Silindrit on mugavam lõigata kui see korraks lamedaks suruda. Abivahendina võib mõlemas otsas kinnitusklambreid kasutada.
Proovige silindrit
ümber käe. Juhul kui see on liiga suur, siis tehke ühte kohta
sisselõige, sättige suurus parajaks ja liimige liimipüstolit
kasutades. Nüüd on käevõru alus valmis!
Järgmiseks võtke
ette valitud kangas (soovitavalt õhem puuvillane) ja rebige sellest
umbes 2 cm laiused ribad. Need võiksid olla võimalikult pikad.
Vajadusel võib kangaribad omavahel liimipüstoliga pikemaks
ühendada.
Tõmmake riba plastikvõrust läbi nii, et kummalegi poole jääb võrdse pikkusega kangariba. Nüüd saab alustada põimimist kasutades Makramee tehnikas tuntud madalsõlme.
Esmalt võtke vasakpoolne riideriba ja viige see plastikvõru pealt parempoolse kangariba alla. Et moodustuks „sõlm“ tuleb teiseks võtta parempoolne kangariba ja viia see plastikvõru alt vasakule tekkinud silmusest läbi. Tõmmake mõlemast ribast ja pingutage „sõlm“.
Et tulemuseks oleks sirge sõlmede rida, siis tuleks järgmise sõlme tegemist alustada paremalt. Kogu tegevus nagu ennegi, ainult et vastupidiselt. Võtke parempoolne kangariba ja viige see plastikvõru pealt vasakpoolse kangariba alla. Nüüd võtke vasakpoolne kangariba ja viige see plastikvõru alt paremale poolele tekkinud silmusest läbi. Pingutage kangaribasid, et tulemus jääks ühtlane. Kindlasti tuleks „sõlmi“ teha kordamööda, üks paremalt, üks vasakult jne. Nõnda tekib sirge „sõlmede“ rida.
Kui olete „sõlmimisega“ lõpule jõudnud, siis ülejäänud kangariba saab sukanõela abiga punutise vahele peita.
Fotograaf / Photographer: Kaisa Reimand
Õpetus / Tutorial: Kaari Reimand
3 printsessi
Fotograaf: Terje Ugandi
Stilistika: Kaisa Reimand
Modell ja soengud: Terje Tuisk
Jumestus: Kaari Reimand
Pildid ilmusid oktoobrikuu ajakirjas Maret.
DIY dreamcatcher
- sobiva suurusega rõngast (käsitööpoodides kotisangade toorikutena müüdavad rõngad sobivad kenasti, - - samuti võib indiaanlaste kombel rõnga pajuvitstest ise painutada)
- nahkpaelu, satiinpaelu, nööre, lõnga, tülli- või kangaribasid
- erinevas suuruses ja värvitoonis pärleid (puust, klaasis, plastikust)
- värvilisi sulgi
- kääre
- liimipüstolit
1. Võtke meelepärase suurusega rõngas ja kerige selle ümber valitud materjal (satiin- või sametpael, looritülliriba). Kinnitage otsad liimipüstoliga.
2. Kontrollige üle, kas rõngas on ühtlaselt paelaga kaetud, sest hiljem on seda keeruline parandama hakata.
3. Lõigake nahkpaelast umbes 20cm pikkune jupp ja sõlmige paela otsad. Tekkinud aas sõlmige ümber rõnga riputusaasaks.
4. Mõõtke ja jagage rõngas kümneks võrdseks osaks.
5. Kinnitage tugeva sõlmega rõngale võrgu moodustamiseks sobilik (iirislõng, vahanöör või muu sarnane peenem sile pael) ca. 2 m pikkune pael. Lõigake sõlme juurest üleliigne paelaots.
6. Kerige pael ümber sõrmede, et oleks mugav põimida.
7. Põimige joonise järgi rõngale esimene ring. Paelaga tuleb liikuda üle rõnga, ümber selle ja läbi tulla vasakult poolt paela ja jätkata uuesti üle rõnga liikumist. Pael tuleks kindlasti pingul hoida.
8. Esimese ringi viimane põimimine tehke nööri kinnituskohale.
9. Teisele ringile minnes tuleb jätkata põimimist teise ja kolmanda jaotuse vahelt. Esimese ja teise jaotuse vahe jääb tühjaks.
10. Jätkake põimimist sama tehnikat järgides.
11. Kui hakkate põimimisega lõpule jõudma ja ruumi põimimiseks hakkab väheseks jääma, siis võib põimimist jätkata üle ühe vahe.
12. Lisage põimitud paela lõppu aktsendiks pärl ja kinnitage see sõlmides.
13. Valige sobivates toonides paelu (eriti hästi sobivad erineva laiusega satiinpaelad ja nahkpaelad, kuid võib vabalt kasutada ka muid materjale nagu kangaribad ja nöörid) Kinnitage need rõnga alumisele kolmandikule (soovitavalt keskele pikemad ja äärtesse lühemad).
14. Ajage nööride otsa sobivaid pärleid. Pärlite alla tuleks teha sõlm, et need nöörilt maha ei jookseks. Soovitav on valida suurema auguga puupärleid näiteks.
15. Viimase sammuna kinnitage pärlite külge erinevas mõõdus ja värvitoonis sulgi. Selleks lükake nööri ots läbi pärli üht pidi ja sulg teistpidi vastu, sulg ja nöör peaksid jääma pärli sees pingesse, et pärl lahti ei tuleks. Vajadusel võib kinnitamiseks kasutada ka superliimi või liimipüstolit. Lõigake ära üleliigsed sule- ja nööriotsad ning imetlege oma kaunist kätetööd :)
Nipid:
1. Riputuspaela võib vajadusel ka pikema võtta, olenevalt kuhu ja kuidas on kavas unenäopüüdja riputada.
2. Riputusaas on soovitav siduda paela kinnituskohale, katmaks liimitud otsi.
3. Rõngale jaotusi tehes on kaval need märgistada nööpnõeltega. Ettevatust, sest need on tõesti teravad. Olenevalt rõnga suurusest teha kas kaheksa või rohkem jaotust.
4. Peale iga põimimist oleks hea nööpnõel kohe eemaldada.
Õpetus: Kaari Reimand
Fotod: Kaisa Reimand
dreamcatcher
Omatehtud või kingiks saadud talismanis peitub eriline jõud. Unenäopüüdjasse saate panna oma head mõtted ja soovid ning seekaudu kõiki oma lähedasi ja kalleid hirmuunenägude eest kaitsta.
Samm-sammult õpetus ilmus oktoobrikuu Maretis.
Fotod: Kaisa Reimand
Teostus: Kaari Reimand
Tellimine:
Postitused (Atom)